اخبار,اخبار اقتصادی, نرخ واحد ارز,مشکلات صادرکنندگان کشور


اخبار اقتصادی - معاون اول رییس‌جمهور:
عزم دولت رفع موانع از پیش روی صادرکنندگان است/برای داشتن نرخ واحد ارز تلاش می‌کنیم

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه "مسئولان کشور احترام و اهمیت فراوانی برای صادرکنندگان کشور قائل هستند"، گفت: عزم دولت این است که موانع و مشکلات را از پیش روی صادرکنندگان بردارد و این موضوع را در دستور کار خود دارد.

به گزارش ایسنا ، اسحاق جهانگیری در دیدار صادرکنندگان ممتاز و تشکل‌های صادراتی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد: اکنون شرایطی در کشور حاکم است که برای بازگرداندن رونق به فضای اقتصادی کشور نیازمند یک عزم عمومی هستیم و دولت و فعالان اقتصادی با مشارکت و همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات اقتصادی را از پیش روی بردارند.

وی با تأکید بر اینکه "دولت تلاش می‌کند با سیاست‌گذاری درست، مشکلات و موانع را مرتفع کند"، افزود: دولت در سال جاری سیاست‌ها و تدابیری اتخاذ کرد که ثبات را به بازار بازگرداند و برای اطمینان بخشیدن به فعالان اقتصادی، تنش و شوک‌های لحظه‌ای در بازار را به حداقل برساند.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: خوشبختانه تیم اقتصادی دولت بر اوضاع مسلط است و ضمن بهبود روند اقتصادی تلاش می‌کند به‌گونه‌ای گام بردارد که مشکلات و فشار جدیدی بر کشور تحمیل نشود.

جهانگیری، اولویت نخست دولت در سال جاری را کاهش تورم عنوان کرد و گفت: دولت بر کاهش تورم به عنوان یک ضرورت مهم تمرکز کرد و توانست گام‌های مثبتی در جهت جلوگیری از رشد آن بردارد.

وی همچنین با اشاره به تجربیات و ابتکارات تیم دپیلماسی دولت تصریح کرد: این تیم برای تنش‌زدایی در عرصه بین‌المللی و گشایش روابط اقتصادی برنامه دارد و بی‌تردید دولت از نظرات و دیدگاه‌های فعالان اقتصادی استفاده می‌کند و آنها را در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های اقتصادی مشارکت خواهد داد.

معاون اول رییس‌جمهور تأکید کرد: صادرکنندگان در مقطع فعلی می‌توانند کمک و همراه بزرگی برای دولت باشند.

جهانگیری درباره نرخ ارز نیز اظهار کرد: سیاست دولت، تلاش برای داشتن نرخ واحد ارز است؛ به‌گونه‌ای که ضمن ثبات بخشیدن به نرخ ارز، رضایت بخش تولید و صادرات را نیز به همراه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با تأکید بر لزوم تلاش همگانی برای رشد صادرات غیرنفتی و کاهش سهم نفت در صادرات کشور، از تلاش دولت برای رفع موانع صادرات خبر داد.

در این نشست، رییس سازمان توسعه و تجارت و همچنین صادرکنندگان ممتاز و نمایندگان تشکل‌های صادراتی از بازگشت روحیه امید در میان فعالان اقتصادی خبر دادند.

صادرکنندگان نمونه کشور همچنین از برنامه‌های دولت در جهت تنش‌زدایی در روابط بین‌الملل ابراز رضایت کردند و آن را گامی درجهت کاهش تحریم‌ها، تسهیل در مبادلات و جابجایی پول و بازشدن میدان فعالیت برای تجار و بازرگانان دانستند.

در این جلسه همچنین مسائل و دغدغه‌های صادرکنندگان و تشکل‌های صادراتی مطرح شد و مشکلاتی همچون عوارض صادراتی، مسائل مالیاتی، مشکلات مرزی و گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

اخبار اقتصادی - ایسنارپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
معرفی شرکت باربری و اتوبار تهران
| قیمت لپ تاپ سونی | قیمت لپ تاپ دل
اجاره اتومبیل های لوکس در تهران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.