735262-318207.jpgعصر ایران - "گابی اشکنازی" رئیس ستاد  مشترک ارتش اسرائیل در سفر یک روزه خود به  پاریس با همتای فرانسوی خود ژنرال "جان لوی ژورژلان" و دریادار "مایکل مولن" رئیس مشترک ارتش آمریکا دیدار و درباره مهمترین موضوعات مورد اهتمام سه کشور و در راس آنها مقابله با "تسلیح هسته ای ایران"بحث و گفت و گو کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن، در حالی که منابع آگاه در ارتش اسرائیلی تلاش داشتند از اهمیت این دیدار بکاهند ولی منابع مطلع اسرائیلی این دیدار را بسیارمهم و حساس دانستند و گفتند که "رزمایش اخیر موشکی ایران" نیز در این دیدارها بررسی شده است.

این منابع ادامه دادند: این ششمین دیدار اشکنازی و مولن در دو سال گذشته بود که تعداد دیدارها در نوع خود بسیار زیاد به شمار می رود و این تعداد دیدار دو جانبه توسط رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتایان خارجی اش سابقه نداشته است.

ناظران اسرائیلی نیز دیدارهای پاریس و مذاکرات 5+1 و ایران را مرتبط  به هم می دانند.ب ه گفته آنها، این دیدارها انجام شده  تا بر جدی بودن گزینه نظامی غرب برای رویارویی با فعالیت های هسته ای ایران در کنار گزینه دیپلماسی تاکید شود.

این ناظران همچنین  دیدارهای پاریس را به رزمایش مشترک نظامی گسترده ای مرتبط می دانند که قرار است دو هفته آینده  میان نیروهای هوایی، دریایی و احتیاط ارتش اسرائیل و نیروی دریایی آمریکا مستقر در دریای مدیترانه برگزار شود.

این رزمایش بزرگترین رزمایش در تاریخ روابط همکاری های نظامی آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

روزنامه الشرق الاوسط اضافه می کند: این رزمایش نظامی براساس مقابله با حملات فرضی موشکی با بردهای کوتاه، متوسط و بلند به اسرائیل و به طور همزمان از سوی ایران، سوریه، حزب الله لبنان و حماس صورت می گیرد.

در این رزمایش همچنین درباره پیشرفته سازی بمب هوشمندی به نام "بمب غول پیکر" که در آمریکا نیز به نام "A/B 54 -BMU" شناخته می شود آزمایش هایی انجام می شود. این بمب ها توانایی بسیاری را در تخریب قوی تونل ها و کانال های نظامی در زیر زمین را دارند . وزن این بمب ها به 12 تن می رسد که دو تن و 400 کیلوگرم از آن را مواد منفجره تشکیل می دهد. 

این بمب ها همچنین می توانند قبل از انفجار، عمق زمین را تا 60 متر طی کنند. بعد از کشف تاسیسات هسته ای ایران  در نزدیکی قم تصمیم گرفته شده است  تولید این بمب با سرعت انجام شود.

برپایه این گزارش، سه هفته پیش نیز یکی از ناوهای آمریکایی شرکت کننده در این رزمایش در بندر حیفا اسرائیل پهلو گرفت.

در این رزمایش همچنین سامانه های موشکی ضد حملات موشکی مانند پاتریوت آمریکا نیز تجربه خواهد شد.اسرائیل از این سامانه برای مقابله با حملات موشکی گذشته عراق استفاده کرده بود.

در رزمایش مورد اشاره همچنین شبکه دفاع آمریکا -اسرائیل معروف به "حیتس 2 " که اسرائیل اخیرا آن را به روز کرده بود و شبکه موشک های اسرائیلی قابل انتقال با نام "پاتریوت - هوک 3" آزمایش خواهند شد.

نیروی هوایی اسرائیل  در این رزمایش نقش اصلی را برعهده خواهد داشت. برخی گزارش ها حاکی است اسرائیل از آمریکا خواسته تا برخی از سامانه های نظامی خود را در اسرائیل باقی بگذارد تا در صورتی که مورد حمله موشکی قرار بگیرد، بتواند از آنها استفاده کند.

گفتنی است ایران بارها بر آمادگی خود در دفاع از مرزها و تاسیسات هسته ای اش تاکید داشته و اعلام کرده است که هر گونه حمله ای به خاک کشورمان پاسخی سریع و پشیمان کننده به دنبال خواهد داشت.
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.