تاريخ : | | نویسنده : hidecor
اعتماد: دوم شهريورماه تصويربرداران برنامه «در شهر» شبکه 5 صدا و سيما، مقابل چشمان بهت زده مخاطبانش، به همراه ماموران شهرداري و نيروي انتظامي بدون داشتن اجازه از هجوم به منزل زني تصويربرداري و آن را از سيما پخش کردند. تعدادي از ماموران شهرداري در حالي که گزارشگران برنامه در شهر آنها را همراهي مي کردند زنگ خانه يي را زدند که صاحبخانه آن زني 65ساله و بازنشسته شهرداري بود که چند گربه خانگي را که داراي شناسنامه بهداشتي بودند، نگهداري مي کرد. ماموران شهرداري به دروغ به بهانه اينکه مي خواهند سقف ساختمان را که دچار مشکل شده ببينند، وارد ساختمان شدند و گزارشگران و تصويربرداران در شهر بدون داشتن اجازه و مجوز، شروع به تصويربرداري از چهره صاحبخانه کرده اند.

آن چيزي که مخاطبان پاي تلويزيون هاي خود تماشا مي کردند چهره بهت زده و وحشت زده صاحبخانه بود که مقابل چشمانش گربه هاي خانگي او را گرفته و به داخل گوني مي انداختند. اينکه مي توان در آپارتمان حيوان نگه داشت يا تعداد حيوانات خانگي در مفاد قانوني مشخص شده يا خير و آيا نگهداري از حيوانات خانگي تا چه اندازه يي مي تواند مورد شکايت همسايگان قرار گيرد، موضوع اين گزارش نيست. اما آيا گزارشگران و تصويربرداران شبکه تلويزيوني اجازه دارند بدون داشتن مجوز و اجازه صاحبخانه وارد حريم خصوصي او شده و چهره او را به همگان نشان دهند ولو اينکه جرمي هم اتفاق افتاده باشد. اين برنامه در حالي پخش شد که در بسياري موارد دزدان، تبهکاران و قاچاقچيان با چهره هاي پوشيده به نمايش عموم گذاشته مي شوند. با بروز اين حادثه صاحبخانه که دچار ناراحتي قلبي است به شدت دچار مشکل شده و در حال حاضر درصدد شکايت از اين اقدام صدا و سيما است.

به گفته اين شهروند ماموران شهرداري به دنبال اعتراض و شکايت يکي از همسايگان اقدام به اين کار کردند. تا اينکه در روز حادثه تعدادي از ماموران به اتفاق همان همسايه و مامور نيروي انتظامي و همچنين دست اندرکاران برنامه در شهر بدون هيچ گونه احضاريه يا اخطار قبلي به منزل اين فرد مراجعه کرده و به بهانه ديدن سقف منزل همگي با کفش وارد خانه شده و شروع به گشتن خانه کردند و گربه ها را در بدترين شکل ممکن گرفتند که در اين اتفاق بسياري از وسايل خانه نيز به هم ريخته و صدمه ديدند. صاحبخانه با گريه و تمنا از ماموران مي خواهد اجازه دهند خودش گربه ها را بگيرد اما آنها به تجسس خانه ادامه مي دهند و اين در حالي است که دوربين «در شهر» همه اين وقايع را ضبط کرده و در نهايت با پيدا کردن يک سوسک روي ديوار خانه و با پخش چندباره آن ادعا مي کند منزل اين بازنشسته شهرداري منشاء آلودگي در منطقه است و صاحبخانه را به پرورش گربه و فروش آن در منطقه مولوي متهم مي کند.

اين زن در حالي که از پخش اين تصاوير از سيما به شدت ناراضي است معتقد است رسانه ملي اجازه ندارد اين گونه با آبروي مردم بازي کند. در حال حاضر او درصدد شکايت از رسانه ملي است که بدون داشتن اجازه وارد منزل او شدند و از چهره و خانه و زندگي او تصوير گرفته و به حريم شخصي او تعدي کرده اند. در اين حادثه ماموران شهرداري بدون نشان دادن هيچ گونه حکم قضايي يا اخطار وارد خانه شدند.

حتي در چنين مواقعي با فرض وجود حکم، افراد غيرمسوول حق ورود ندارند در حالي که در اين ماجرا تعدادي از همسايگان و افراد محل نيز وارد منزل شده اند. صدا و سيما در حالي بدون کسب اجازه اقدام به نمايش صورت خانم صاحبخانه مي کند (در صورتي که حتي هنگام نشان دادن قاتلان و اراذل و اوباش صورت آنها را مي پوشانند تا شناخته نشوند) و با ميکس و مونتاژ و صداگذاري مغرضانه منزل ايشان را بسيار آلوده و کثيف به تصوير مي کشد (حتي صحنه هايي از پشت بام و وضعيت نابسامان کولرهاي ساختمان نيز با تصاوير منزل ميکس شده اند) که تمامي گربه ها داراي شناسنامه بهداشتي از دانشکده دامپزشکي دانشگاه تهران بوده و واکسينه شده بودند. بنابراين ادعاي صدا و سيما مبني بر آلودگي و بيماري زا بودن آنها مصداق بارز نشر اکاذيب و تشويش اذهان عمومي تلقي مي شود.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.