اعتماد: آنفلوآنزاي نوع A به تازه ترين شگرد مجرمانه براي کلاهبرداري از شهروندان تبديل شده است. در اولين پرونده مردي که با بهانه قرار دادن اين بيماري از اغذيه فروشي ها پول دريافت مي کرد، دستگير شد.

چند روز پيش مردي با پليس 110 تماس گرفت و از حضور يک فرد مشکوک در اغذيه فروشي اش خبر داد. دقايقي بعد وقتي ماموران کلانتري تهران نو به مغازه اين مرد رفتند، شاکي گفت؛ ساعت 11 صبح امروز شخصي به مغازه ام آمد و گفت بازرس يکي از سازمان هاي دولتي است. او به بهانه شيوع آنفلوآنزاي نوع A در کشور گفت بايد مغازه را بازرسي کند. در حالي که به سمت يخچال مي رفت ادعا کرد از من شکايت شده و براي آنکه کار بالا نگيرد حاضر است با دريافت مبلغي پول پرونده را مختومه کند. چون رفتار اين مرد شک برانگيز بود من از او خواستم کارت شناسايي اش را نشان دهد اما وي از اين کار خودداري کرد.

ماموران پس از اظهارات صاحب مغازه، مردي که مدعي بود بازرس است را به علت آنکه هيچ کارت شناسايي براي اثبات گفته هايش نداشت، بازداشت کردند. اين متهم که حسين نام دارد اين بار ادعاي تازه تري را مطرح کرد و گفت شخصي بانفوذ در يکي از سازمان هاي دولتي است. او قصد داشت با اين ترفند متواري شود اما ماموران وي را از آنجا که احتمال داشت با اين شگرد از اغذيه فروشي هاي ديگري نيز اخاذي کرده باشد، در اختيار کارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي قرار دادند. با آغاز بررسي هاي پليس، حسين اقرار کرد تاکنون تحت پوشش بازرس به 20 ساندويچ فروشي رفته و در سه مورد توانسته است از اغذيه فروشان پول دريافت کند.

حسين درباره انگيزه اش از اين کار و اينکه چرا اين راه را براي اخاذي انتخاب کرده است، گفت؛ من يک خودروي شخصي داشتم و با آن مسافرکشي مي کردم اما دو ماه قبل به خاطر تخلف، خودروام از سوي پليس توقيف شد و بعد از آن بيکار شدم. يک روز که خسته از پيگيري براي رفع توقيف خودروام بودم به يک ساندويچ فروشي رفته بودم. فهميدم گوشتي که اغذيه فروشي براي درست کردن ساندويچ استفاده مي کند، فاسد است. وقتي به صاحب مغازه اعتراض کردم او فکر کرد من بازرس هستم به همين دليل با خواهش و التماس از من خواست اقدامي نکنم. او سپس مبلغي پول به عنوان حق السکوت در جيبم گذاشت و من که به راحتي پولي به دست آورده بودم به اغذيه فروش گفتم اين بار از تخلف او چشم پوشي خواهم کرد. وقتي از آنجا بيرون آمدم به اين فکر افتادم تا از اين طريق پولدار شوم.

به دنبال اعترافات متهم شناسايي ساير طعمه هاي او در دستور کار قرار گرفت. بررسي هاي افسران پايگاه ششم آگاهي نشان داد حسين بيشتر اغذيه فروشي هايي را که در محدوده خيابان نبرد قرار دارند طعمه قرار داده است. در ادامه چند نفر ديگر از شاکيان وي نيز شناسايي شدند. تجسس هاي کارآگاهان با افشاي اين موارد پايان نيافت و فاش شد حسين با ترفندهاي گوناگون از اشخاص ديگري نيز کلاهبرداري کرده است.

اظهارات زني به نام زينب نيز نشان داد حسين در آشنايي با اين زن خود را شخص متمول و صاحب يک کارخانه و يک رستوران معرفي کرده و به او پيشنهاد ازدواج داده است.   اين زن در شکايتش گفت؛ چندي قبل به عنوان مسافر سوار خودروي حسين شدم. او با زيرکي سر صحبت را باز کرد و به من پيشنهاد ازدواج داد. من هم که فريب ظاهر و حرف هاي او را خورده بودم مدتي با او رابطه دوستانه داشتم تا اينکه او در چند مرحله از من شش ميليون تومان پول قرض کرد. چون او خواستگارم بود ماجرا را پيگيري نکردم اما پس از مدتي فهميدم حسين مردي متاهل است و در اين مدت مرا بازي داده و تمام حرف هايش در خصوص کارخانه و رستوران دروغ بود.   در شرايطي که بررسي ها براي افشاي ساير جرائم احتمالي مرد شياد ادامه دارد، سرهنگ عباسعلي محمديان رئيس پليس آگاهي تهران از صدور مجوز انتشار تصوير بدون پوشش وي از سوي بازپرس پرونده خبر داد و از افرادي که حسين از آنها کلاهبرداري کرده است خواست براي پيگيري ماجرا به شعبه 12 دادسراي ناحيه 4 يا پايگاه ششم پليس آگاهي مراجعه کنند.  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.