تاريخ : | | نویسنده : hidecor

مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا

 

مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا - فیلیپین
ایران، چین را هم شکست داد

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدارش از مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف چین رفت و به یک پیروزی دیگر رسید.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود از گروه C به مصاف چین مدافع عنوان قهرمانی آسیا رفت و با نتیجه قاطع 70 بر51 به پیروزی رسید. ایران با این پیروزی به عنوان صدرنشین گروه سوم به جمع دوازده تیم برتر آسیا رسید.

*کوارتر نخست: 26 بر 16 ایران
مهدی کامرانی،‌ حامد آفاق،‌ صمد نیکخواه‌بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی ترکیب ایران را تشکیل می‌دادند. کوارتر نخست با برتری کامل ایران آغاز شد. ایران با امتیاز صمد نیکخواه بهرامی پیش افتاد و با عملکرد خوب دفاعی اجازه کار به چین نداد.

دفاع ایران اجازه خود‌نمایی به حریف نمی‌داد و توپ ربایی‌های کامرانی نیز فرصت امتیازآوری برای بسکتبالیست‌ها ایجاد می‌کرد. چین تا پنج دقیقه نخست بازی در امتیازآوری ناکام بود و 9 بر صفر از حریفش عقب بود تا اینکه بالاخره توانست توسط ژی لی به نخستین دو امتیازش برسد.

در ادامه نیز ایران دفاع خود را بهتر و بهتر کرد. کار دفاعی ایران به هیچ وجه به چینی‌ها اجازه کار نمی‌داد و از طرف دیگر فرصت‌های امتیازآوری به ملی پوشان می‌داد که آنها نیز از آن استفاده می‌کردند. سه دقیقه به پایان کوارتر نخست باقی مانده بود که ایران 17 بر 7 از حریفش پیش بود. صمد نیکخواه بهرامی ستاره ایران در کوارتر نخست بود که تا این دقیقه از مسابقه 10 امتیاز کسب کرده بود.

نکته جالب توجه در این کوارتر این بود که کادرفنی چین ژی ژی لیان سنتر نام‌ آشنای خود را بازی ندادند و از وانگ ژی ژی سنتر کهنه کار خود نیز تنها دقایقی بهره بردند. با افزایش فاصله امتیازی بچیروویچ نیز به مهرهء‌های اصلی‌اش استراحت داد و بازیکنان جایگزین را به میدان فرستاد. با این شرایط ایران در این کوارتر توانست حریفش را به خوبی کنترل کند و با دفاع تیمی خود با نتیجه 26 بر 16 به پیروزی رسید.

*کوارتر دوم: 15 بر 8 ایران
با آغاز کوارتر دوم چین رو به پرتاب‌های سه امتیازی آورد که موفق بود. دو تیم در کار دفاعی خوب کار می‌کردند و سعی داشتند از ضد حمله‌های خود استفاده کنند. شوت‌های سه امتیازی چین و توپ ربایی‌های کامرانی در میدان صحنه‌های زیبایی را ایجاد کرده بود.

حامد حدادی نیز در زیر سبد چین قدرتنمایی می‌کرد و امتیاز کسب می‌کرد. شاگردان بچیروویچ عملکرد خوبی داشتند و اشتباه‌های کمی داشتند. با استفاده از اشتباه‌های بازیکنان جوان چین موقعیت‌سازی می‌کردند اما دو تیم در امتیازآوری موفق نبودند. ایران 35 بر 22 از حریفش پیش بود و بچیروویچ از موقعیت استفاده کرد تا نفرات نیمکت نشینش را وارد میدان کند.

ایران در ادامه نیز تیم برتر میدان بود و با قدرت زیر سبد و نفودهای خوبش موقعیت بدست می‌آورد و به امتیاز آوری‌اش ادامه می‌داد. سه دقیقه به پایان کوارتر دوم باقی مانده بود و ایران در این کوارتر 11 بر 8 از حریفش پیش بود. چین در دقایق پایانی سیستم دفاعی‌اش را تغییر داد و توانست حمله‌های ایران را کنترل کند اما بازهم فضاسازی‌های کامرانی که در این دقایق ویسی را در کنارش داشت دفاع چین را برهم می‌ریخت و در نهایت با نتیجه 15 بر 8 در کوارتر دوم به پیروزی رسید.

نیمه نخست مسابقه با نتیجه 41 بر 24 به سود ایران به پایان رسید.

*کوارتر سوم: 17 بر 13 چین
بچیروویچ در کوارتر سوم بیشتر سعی داشت به مهره‌های کلیدی‌اش استراحت بدهد و چینی‌ها نیز از همین شرایط استفاده کردند و امتیاز آوردند. دو تیم در دفاع خوب کار می‌کردند اما در حمله ناموفق بودند. بازی پایاپای پیش می‌رفت و امتیازها کم بود. چینی‌ها با فضا سازی برای وانگ ژی ژی سنتر کهنه کار خود سعی داشتند فاصله امتیازی را کاهش دهند که بچیروویچ دوباره حامد حدادی را وارد زمین کرد. او دوباره یکه تازی‌اش را در میدان آغاز کرد.

چین در ادامه کار سعی داشت برتری‌اش را در کوارتر سوم ادامه دهد و توانست با دفاع منطقه‌ای خوب حمله‌های ایران را متوقف کند. چین 11 بر 7 از ایران پیش بود و ملی پوشان کمی تمرکزشان را از دست داده بودند و همین مساله فرصت کافی را به چینی‌ها می‌داد تا امتیاز‌آوری کنند. توپ ربایی چینی‌ها نیز دفاع ایران را آزار می‌داد و در نهایت چین در کوارتر سوم با نتیجه 17 بر 13 به برتری رسید.

*کوارتر چهارم: 16 بر 10 ایران
ایران در کوارتر چهارم کارش را بهتر آغاز کرد.همان ابتدا با قدرت زیر سبد حدادی صاحب چهار امتیاز شد. ایران 58 بر 43 از حریفش پیش بود و با دفاع مناسب این حاشیه امنیت را حفظ می کرد. ایران در این کوارتر نیز با دفاع خوب چینی‌ها را کنترل می‌کرد و اجازه نمی‌داد آنها کاری از پیش ببرند. با اینکه ملی پوشان در موقعیت‌سازی موفق بودند اما بازی در این کوارتر کم امتیاز پیش می‌رفت.

بچیرویچ سعی می‌کرد با استفاده از تمامی نفراتش به بازیکنان اصلی استراحت بدهد و به همین دلیل تیم ملی شادابی خودش را از دست نمی‌داد.

چهار دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود که ایران 63 بر 44 از چین پیش بود. چینی‌ها تعداد خطاهای تیمی‌شان نیز تمام شده بود و همین مساله عرصه را بر آنها تنگ‌تر می‌کرد. دو دقیقه به پایان بازی مانده بود که ایران در کوارتر چهارم 11 بر 3 از حریفش پیش بود و تا انتهای بازی نیز این برتری را حفظ کرد و در نهایت توانست 70 بر51 برابر چین به پیروزی برسد. کوارتر چهارم نیز با نتیجه 16 بر 10به سود ایران به پایان رسید.

به این ترتیب ایران به عنوان صدرنشین گروه سوم راهی مرحله دوم مسابقات شد و باید به سه تیم نخست گروه چهارم رقابت کند. رقابت‌های مرحله دوم قهرمانی آسیا از دوشنبه آغاز می شود. /ایسنا

 

 رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
معرفی شرکت باربری و اتوبار تهران
| قیمت لپ تاپ سونی | قیمت لپ تاپ دل
اجاره اتومبیل های لوکس در تهران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.