احمدی نژاد و بهار,پایان دولت احمدی نژاد

احمدی‌نژاد :هیچ عاملی نمی‌تواند مانع شکوفایی بهار شود

رییس‌جمهور کشورمان با بیان این‌که معرفتی که نتواند در قالب هنر عرضه شود، میراست، گفت: بهترین و کامل‌ترین ظرف انتقال معرفت و شناخت حقیقت انسان و بیان احساسات انسان، هنر است.

محمود احمدی‌نژاد در آیین گرامیداشت فرهیختگان هنر و فرهنگ که در تالار وحدت تهران برگزار شد، با بیان این‌که هنر جلوه انسان است، اظهار کرد: خداوند انسان را بالاترین مرتبه عالم هستی خلق کرده است و انسان مهم‌ترین موضوع عالم هستی است.

وی با بیان این‌که ورود انسان به این دنیا یک هبوط و تنزل است، افزود: خداوند انسان را در این عالم از دل خاک آفرید که پایین‌ترین موجود عالم هستی است، اما در انسان ظرفیت عظیمی قرار داد که می‌تواند پس از این هبوط از دل خاک تا بالا رود و باید از همین خاک آیینه تجلی خداوند شود، چون فطرت الهی که انسان بر اساس آن خلق شده است این استعداد را دارد که تا خدا بالا رود.

رییس‌جمهور با بیان این‌که ذات خدا برای انسان‌ها ناشناخته است، اما می‌توانیم جلوه او شویم، تصریح کرد: خداوند عزت و سربلندی و خدایی شدن را برای تک تک انسان‌ها مقرر کرده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که خدا از انسان خواسته است زیبا زندگی کند، گفت: انسان به عشق دریافت حقیقت زیبایی، راضی شد به این دنیا بیاید و بهترین و کامل‌ترین ظرف انتقال معرفت و شناخت حقیقت انسان و بیان احساسات انسان، هنر است پس معرفتی که نتواند در قالب هنر عرضه شود میراست.

وی با بیان این‌که کار هنر یعنی زیباترین راه بیان هستی، خاطرنشان کرد: اینطور نیست که هفت میلیارد جمعیت جهان حوصله نشستن پای درس فلاسفه را داشته باشند و در این راستا هنر راه میان‌بر است یعنی استفاده از ظرفیت همه موجودات برای انتقال پیام و معرفت.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که هنر همیشه با معرفت و عرفان و علم و اندیشه همراه بوده است، ادامه داد: قوه نامیه انسان میل به بهار دارد، یعنی زمانی که همه استعدادهای عالم جوانه می‌زند و انسان باید به آن قله برسد که در همین ارتباط آقای داریوش ارجمند در جلسه‌ای به خوبی اشاره کردند بالاخره بهار خواهد آمد و حقیقت انسان‌ها شکوفا می‌شود و هیچ عاملی نمی‌تواند مانع شکوفایی بهار شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که اگر می‌خواستیم در مورد بهار صحبت کنیم و این‌که هیچ قدرتی نمی‌تواند جلوی شکوفایی بهار انسان‌ها را بگیرد باید ده‌ها جلد کتاب می‌نوشیم، گفت: یک هنرمند در مدت کوتاهی می‌تواند این حقیقت را منتقل کند، همان‌طور که در این جلسه دیدیم آقای اکبر عبدی با چند جمله ما را به خنده وا داشت و هم به حسرت و گریه که این کار یک هنرمند است.

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که انسان به دنیا نیامده است تا در قالب مادی دنیا محدود شود، خاطرنشان کرد: انسان برای ریاکاری و خودپرستی نیامده است، بلکه برای مهرورزی و تلاش برای رفاه دیگران و عدالت به این دنیا آمده است اما خیلی‌ها خود را فریب می‌دهند.

وی در ادامه غزلی از حافظ شیرازی با مطلع "ما درس سحر در ره میخانه نهادیم، محصول دعا در ره جانان نهادیم" خواند و افزود: نیمه شعبان است و امام زمان (عج) بالاترین تجلی خداست و خدا او را برای شکوفایی و سعادت و امنیت و آرامش ما آفریده است و به او ماموریت داده تا همه آرزوهای تاریخی ما را برآورده کند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که امام زمان (عج) متعلق به ماست و حاضر و ناظر است، افزود: میلاد امام نزدیک است و امام راه رسیدن به خدا و کمال است و البته راه شکوفایی قوه نامیه و حقیقت انسانی است، چون همه آرزوهای زیبا با وجود امام محقق می‌شود و زندگی زیبا با حضور هنرمندانه امام محقق می‌شود.

رییس‌جمهور با اشاره به این‌که همیشه زندگی ایرانی‌ها هنرمندانه و زیبا بوده است، افزود: ایران یک تاریخ برای رسیدن به بهار و شکوفایی انسان است و هنر نزد ایرانیان است و بس.

به گزارش ایسنا، در این مراسم همچنین یادمان نخستین جلسه هیات دولت نهم در خراسان رضوی از سوی جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری رضوی به رییس‌جمهور هدیه شد./ایسنا

 

 رپورتاژ
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
معرفی شرکت باربری و اتوبار تهران
| قیمت لپ تاپ سونی | قیمت لپ تاپ دل
اجاره اتومبیل های لوکس در تهران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.