سفر گردشگران ایرانی به مصر

شکایت به دادگاه های مصر علیه سفر گردشگران ایرانی

یک وکیل دادگستری مصر با ارائه دادخواستی به دادگاه اداری خواستار صدور حکم قضایی برای جلوگیری از سفر گردشگران ایرانی به این کشور شد.در این دادخواست از دادگاه درخواست شده با صدور حکم قضایی، رئیس جمهور، وزیران خارجه کشور و ...

شفاف: یک وکیل دادگستری مصر با ارائه دادخواستی به دادگاه اداری خواستار صدور حکم قضایی برای  جلوگیری از سفر گردشگران ایرانی به این کشور شد. 

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه المصری الیوم، در این دادخواست از دادگاه درخواست شده با صدور حکم قضایی، رئیس جمهور، وزیران خارجه کشور و گردشگری و مفتی ارشد مصر را موظف به توقف و منع گردشگری ایرانی ها کند.

در این دادخواست استدلال شده است که سفر گردشگران ایرانی به مصر و به ویژه حضور ایرانی ها در مزارهای دینی مصر، اقدامی علیه امنیت ملی این کشور خطرناک است. 

این دادخواست توسط یک وکیل مصری به نام عبدالرحمن عوف تسلیم دادگاه شده و در آن آمده است: هدف گردشگری ایران در مصر نزدیکی عقایدی با ایران است. 

این وکیل دادگستری همچنین در متن دادخواست خود مدعی شده است ایران سه جزیره اماراتی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک را در اشغال خود دارد. 

در بخش دیگری از این دادخواست نیز آمده است: عربستان سعودی از نگاه مصر به ایران نگران است به همین دلیل از زمان سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به مصر، سرمایه گذاری های کشورهای عربی در این کشور کاهش یافته اند. 

این وکیل دادگستری اضافه کرد: ایران به مصر پیشنهاد کرده است 5 میلیارد دلار وام ارائه کند و در مقابل بتواند مدیریت همه مساجد فاطمی این کشور را در اختیار خود بگیرد. همچنین پیشنهاد شده سالانه 20 هزار دانشجوی مصر سالانه به  دانشگاه های قم اعزام شوند. ایران همچنین متعهد شده است سالانه چند میلیون گردشگر به مصر اعزام کند و همین موضوع نشان می دهد هدف تهران شیعه سازی مصر است. 

روابط دیپلماتیک میان ایران و مصر از 32 سال پیش تاکنون قطع شده و دو طرف در سطح دفاتر حفاظت از منافع در پایتخت های یکدیکر با هم رابطه دارند. 

به تازگی اولین و تنها گروه از گردشگران ایرانی به مصر سفر کردند اما پس از آن وزیر گردشگری این کشور ادامه سفر این گردشگران را متوقف کرد. 

سفر گردشگران ایرانی به مصر با مخالفت شدید بخش عمده ای از افراط گرایان اسلامی و سلفی ها روبه رو شده است./شفاف

 

 

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.