اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

خط و نشان‌های وزیر خارجه آمریکا علیه ایران

با وجودی که این روز‌ها، مقامات غربی همواره از مفید و مثبت بودن مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ سخن می‌گویند، به نظر می‌رسد ایالات متحده همچنان به راهبرد دوجهتی فشار و مذاکره خود پایبند است. در این زمینه، جان کری، وزیر خارجه این کشور، ادعاهای جدیدی را درباره ایران مطرح کرده است.

به گزارش «تابناک»، جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده، با طرح این ادعا که ایران برنامه خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را پیش می‌برد، اظهار داشته، این موضوع، تقابل میان غرب و ایران را «محتمل‌تر می‌کند».

کری ‌در مصاحبه با شبکه خبری «ای بی‌سی نیوز» گفته است: «اگر ایران همچنان از مرزهای مشخص تجاوز کند و با مجموعه‌ای از پیشنهادهای جدی وارد ماجرا نشده یا آماده حل و فصل واقعی موضوع نباشد، قطعاً خطر افزایش می‌یابد و تقابل محتمل‌تر خواهد شد».

البته کری در ادامه تأکید کرده، باراک اوباما راهکار دیپلماتیک را ترجیح می‌دهد و از در نظر گرفتن گزینه اقدام نظامی دوری می‌کند.

وی اظهار داشته: «در گذشته خطوط و مرزهایی ترسیم شده، ولی ایران از آنها گذشته است. به همین دلیل ‌رئیس‌جمهور این بار تا این اندازه قاطع است. این لحظه‌ای بسیار‌ چالش‌‌زا با خطرات بزرگ برای همه است، زیرا در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، منطقه بی‌ثبات‌تر شده و بیشتر در معرض تهدید قرار خواهد گرفت».

بنا به ادعای کری، این تهدید تنها به امکان استفاده ایران از سلاح هسته‌ای علیه دشمنانش محدود نمی‌شود، بلکه صرف در اختیار داشتن این سلاح توسط تهران، عامل تهدید است».

کری این سخنان را در مصاحبه با شبکه «ای بی‌سی» در قطر و در بخش پایانی سفر خود به منطقه مطرح کرده است. وی دو روز پیش نیز در جریان دیدار از عربستان سعودی گفته بود، زمان برای مذاکرات هسته‌ای ایران و حل و فصل دیپلماتیک این موضوع محدود است.

به هر حال، این سخنان در حالی از سوی کری گفته می‌شود که پیش از این، مقامات غربی و از جمله خود آمریکایی‌ها از مثبت بودن فضای مذاکرات و جدی شدن احتمال حصول توافق سخن گفته بودند؛ اما به نظر می‌رسد با وجود همه این مباحث، دولت آمریکا همچنان به رویکرد دو وجهی فشار و مذاکره خود پایبند است!

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران، بار‌ها اعلام کرده توافق بر سر موضوع هسته‌ای و حل و فصل نگرانی‌های غرب در این زمینه، به در پیش گرفتن رویکردی منطقی از سوی غرب و به ویژه آمریکا وابسته است و تهدید و اعمال فشار، راه رسیدن به توافق نیست.

به هر روی، باید دید آیا در ادامه و تا زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات در آلماتی در اواخر فروردین، رفتار و موضع‌گیری‌های آمریکا، شاهد تحولاتی خواهد بود یا مقامات این کشور می‌خواهند بار دیگر رویکرد شکست خورده خود در قبال مذاکرات را بیازمایند./تابناک

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.