اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

امامی کاشانی: شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند/حفظ نظام، خواسته پیامبر(ص) و خداوند است

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از موضع مجامع بین‌المللی در قبال برخی تحولات نظیر آنچه در بحرین در حال وقوع است، اظهار کرد: شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند که البته ای کاش مرده بودند چون مرگ نه ضرر دارد و نه نفع، ولی این وضع برای دنیا ضرر دارد.

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، از رهبر انقلاب اسلامی به خاطر سخنان روز شنبه هفته قبل تشکر و ابراز امیدواری کرد که سایه ولایت همواره بر جمهوری اسلامی مستدام باشد و در ادامه گفت: این نشان می‌دهد که ولایت چقدر اهمیت دارد؛ البته در همه دنیا چنین است که یک نفر باید حرف آخر را بزند ولی در نظام اسلامی تنها از نظر سیاست و حکومت نیست بلکه اطاعت کردن، تکلیف شرعی است و ملت ایران همواره مطیع ایشان هستند.

وی در ادامه به 22 بهمن و حضور مردم در راهپیمایی این روز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: راهپیمایی 22 بهمن طوری است که به فرمایش رهبری هرقدر هم تشکر شود، باز هم کم است و جای تشکر بیشتری دارد. اینطور که مردم بعد از 34 سال و آن همه گرفتاری، فشار و تحریم در صحنه هستند، نشان دهنده لطف خداوند و البته نشان‌دهنده بصیرت و رشد ملت ایران است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: این لطف خداوند است و خداوند حتما فضل و رحمتش را شامل چنین مردمی می‌کند که اینطور برای اسلام و کلمه توحید فداکاری می‌کنند. معلوم است که اینها از لطف خداوند ناشی می‌شود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه "آنچه از شما می‌خواهم چیزی نیست جز مودت اهل بیت"، اظهار کرد: معنی این صحبت پیامبر اسلام (ص) یعنی نگه داشتن به وسیله اهل بیت. بنابراین مردمی که نظام را نگه دارند و حفظ کنند، کاری را انجام می‌دهند که رسول اکرم و خداوند می‌خواهد.

امامی کاشانی افزود: حضور مردم در صحنه و رشدی که ملت ایران از خود نشان می‌دهد، می‌تواند دشمن را مأیوس کند. دشمن خیلی نقشه‌ها می‌کشد و این نقشه‌ها نقش بر آب می‌شود. امروز حضور ملت ایران در دنیا بیداری ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به آخرین تحولات بحرین گفت: مردم مظلوم بحرین مقاومت می‌کنند اما خدای متعال رحمتش را سرانجام و به زودی بر این ملت نازل خواهد کرد؛ البته دشمن این نقشه را به وسیله عمالش دارد وگرنه ملت‌ها این همه جنایت را تحمل نمی‌کنند. نه تنها امت اسلامی بلکه هیچ امتی در جهان جنایت‌ها را تحمل نمی‌کند اما متاسفانه اسلحه، پول و تبلیغات در دست حاکمان است. آنها هم عمال بیگانه‌اند و نوکران و حامیان اسرائیل هستند.

وی ادامه داد: به فضل خدا این زورها، پول‌ها و تزویر‌های دروغین همه رو به غروب و ناامیدی است. همانطور که در روایات است، از امام ششم می‌پرسند که چرا در ظهور مهدی آخر زمان تاخیر می‌شود و ایشان می‌فرمایند برای اینکه به همه مردم دنیا ثابت شود فریادرسی نیست. به تعبیر بنده، محافل بین‌المللی و عمومی دروغ می‌گویند. شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند که البته ای کاش مرده بودند چون مرگ نه ضرر دارد و نه نفع، ولی این وضع برای دنیا ضرر دارد.

امامی کاشانی به مسائلی مثل اختلاف میان شیعه و سنی هم اشاره کرد و افزود: می‌بینیم که امروز جنایت‌های بزرگی مثل کشتار در عراق و سوریه و نقاط مختلف جهان اسلام انجام می‌شود. این همه جنایت را می‌بینند و خودشان شخصا در آن معاشرت می‌کنند. این وضعی است که جهان را به بدی رسانده است. این همان زمانی است که امام صادق (ع) به آن اشاره داشتند، یعنی همه ملت روی زمین مایوس می‌شوند و ناله همه بلند می‌شود، فریادها بلند و اشک‌ها جاری است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود، از آیت‌الله خوشوقت نیز یاد کرد و افزود: زمانی که وارد مدرسه آیت‌الله حجت شدم، آیت‌الله خوشوقت از طلاب پاکیزه‌ای بود که در جلسات دعا و بحث و درس شرکت می‌کرد و از همان زمان یک طلبه وارسته بود و برای طلاب دیگر این روش ایشان یک سرمشق بود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران نیز درباره شخصیت انسان و اینکه رفتار و کردار ظاهری انسان ملاک نیست و باید به نیت انسان توجه کرد، اشاره کرد و ادامه داد: باطن عالمی بر تمام جلوه‌های رفتاری و کرداری تاثیر می‌گذارد و باید زیبا و ارزشمند باشد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به تکیه پیامبر بر وحدت و فضایل اخلاقی، بر لزوم وحدت امت اسلامی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا پیش از خطبه‌های نمازجمعه، بیانیه پایانی همایش یک روزه علما،‌ فضلا و روحانیون داخلی و خارجی در حمایت از مردم بحرین قرائت شد./ایسنا

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.