تاريخ : | | نویسنده : hidecor

اخبار ,اخبار ورزشی,كميته ملي المپيك

 

اخبار ورزشی - ناگفته‌هاي‌هاشمي‌طبا از انتخابات كميته ملي المپيك
علي‌آبادي مي‌خواست زمينم بزند!

كميته ملي المپيك شامگاه دوشنبه سي‌ام دي‌ با 14 ماه تاخير به ساحل امن خود رسيد.

جايي كه انتخابات اين كميته در فضايي كم حاشيه برگزار و كيومرث‌هاشمي‌توانست صندلي رياست آن را از محمد علي‌آبادي بگيرد. اما در همين فضاي ملتهب انتخاباتي شايد پرخبرترين فرد مصطفي‌هاشمي‌طبا بود.

 

مردي كه در قامت تنها كرسي‌دار كميته بين‌المللي المپيك تاريخ ورزش ايران به لطف تلاش‌هاي پنهان محمد علي‌آبادي و مهدي قدمي‌هرگز شانس حضور در انتخابات كميته را نيافت. او حالا و در فاصله دو روز از پايان مجمع انتخاباتي كميته برخي ناگفته‌هايش را از اين انتخابات به «قانون» مي‌گويد. او معتقد است كه نه فقط علي‌آبادي كه 4 نفر ديگر از جمله مهدي قدمي‌به دنبال حذفش بوده‌اند.

 

مسئله مهندسي انتخابات كميته ديگر موضوعي است كه‌هاشمي‌طبا از آن مي‌گويد و نكته جالب آنجاست كه او از تشكيلات سابق كميته با عنوان «رژيم سابق» نام مي‌برد و مي‌گويد كه نمي‌تواند خوشحالي‌اش از رفتن همين رژيم سابق را پنهان كند. گفت‌وگوي «قانون» با مصطفي‌هاشمي‌طبا را در زير بخوانيد.


 برخي حاضران در مجمع روز دوشنبه كميته ملي المپيك، انتخابات صورت گرفته را دموكرات‌ترين انتخابات تاريخ ورزش مي‌خوانند. آيا اين به معني آن است كه مثلا در دو دوره‌اي كه شما رئيس كميته ملي المپيك شديد دموكراسي در انتخابات وجود نداشته؟
متاسفانه اين مباحث را دوستاني مطرح مي‌كنند كه خودشان در ادوار گذشته انتخابات كميته از مجمع راي اعتماد گرفته‌اند. مطمئنا اگر به زعم اين دوستان در گذشته دموكراسي بر فضاي انتخابات وجود نداشته پس خود آنها هم با اعمال نفوذ و توصيه ديگران بوده كه در انتخابات بر حريفان پيروز شده‌اند. اين دقيقا به معني زير سوال رفتن اغلب كساني است كه چنين مسائلي را مطرح مي‌كنند.


در همه فضاهاي انتخاباتي فعاليت‌هاي پشت صحنه يا همان لابي‌ وجود دارد و هيچ كس هم نمي‌تواند آن را كتمان كند. در همين فضا حتي وزير ورزش هم حق دارد به عنوان يكي از حقوق بحق خود از گزينه‌اي كه دوست دارد صراحتا اعلام حمايت كند، اما اين اعلام حمايت نبايد با تمهيدات خاصي همراه باشد. متاسفانه در انتخابات سال 82 كميته ملي المپيك، دوستان براي اينكه شانس‌شان بالا برود برخي روساي فدراسيون‌ها را بركنار و افرادي كه دوست داشتند را جايگزين آنها كردند. الان هم اينكه برخي دوستان تحت تاثير رفاقت بازي‌هاي‌شان راي خود را به ديگران مي‌دهند بعد‌ها ور درگاه خدا بايد جوابگوي آن باشند.


 انتخابات كميته را در سطح كلان چگونه ديديد؟
من اصلا پنهان نمي‌كنم كه از حذف رژيم سابق كميته خوشحال هستم. متاسفانه برخي آقايان با تلاش پشت صحنه خود براي بالا رفتن شانس‌شان برخي افراد نظير مرا حذف كردند. واقعيت قضيه اين است كه هر آنچه تحت عنوان بررسي صلاحيت‌ها و آيين‌نامه برگزاري انتخابات از سوي كميته المپيك سابق اعلام شد مجموعه تخلفاتي بزرگ بود.

 

با اين همه فكر مي‌كنم نقطه قوت انتخابات كميته، حضور دو قهرمان المپيك (عليرضا دبير و رسول خادم) در تشكيلات اجرايي آن بود كه بي شك يك اتفاق مثبت براي ورزش كشور است. بقيه افراد برگزيده هم منهاي دو نفر كه آنها را نمي‌پسندم تركيب خوبي را در كميته ملي المپيك تشكيل داده اند.


  نكته عجيب و شوك آور اين انتخابات كناره‌گيري بي مقدمه علي‌آبادي از انتخابات رياست و دبير كلي كميته بود. فكر مي‌كنيد چرا علي آبادي به يكباره چنين تصميمي‌گرفت؟ آيا وزارت ورزش او را تحت فشار گذاشت يا بايد اين رفتار او را نتيجه افشاي اخبار جعل امضاي اعضاي هيات اجرايي كميته براي فروش ساختمان شماره 2 كميته عنوان كرد؟
طبيعتا علي‌آبادي هيچ شانسي براي موفقيت نداشت و به همين خاطر هم نخواست در انتخابات بماند و آبروي خود را ببرد. من شخصا بحث سند و مسائل مربوط به جعل امضاها را جدي نمي‌گيرم چراكه اعتقاد دارم انتشار چنين مسائلي در رسانه‌ها اصلا درست نيست و اگر تخلفي اتفاق افتاده بايد قوه قضاييه به آن ورود كند.


  شكل‌گيري يك جريان مهندسي شده براي حذف شما از انتخابات را قبول داريد؟
اگر بگوييم مهندسي اتفاق افتاده، پس حتي اگر من مجوز حضور در انتخابات را هم مي‌گرفتم همين جريان مهندسي شده اجازه نمي‌داد راي لازم را بگيرم. من هميشه سعي مي‌كنم خودم را در معرض راي قرار دهم و زياد به نتيجه آن فكر نمي‌كنم. البته در اين انتخابات يك دشمني با من شد و عده‌اي بدون توجه به اينكه من راي مي‌آورم يا نه نمي‌خواستند در صحنه باشم. نمي‌خواهم اسم كسي را بياورم ولي مي‌دانم برخي‌ها چه كارهايي كردند.


  خيلي‌ها گفتند علي‌آبادي، درويش‌زاده را مجاب كرد نامه شما را براي حضور در انتخابات كن لم يكن اعلام كند. چنين چيزي صحت داشت؟
به هر حال فعل و انفعالات زيادي اتفاق افتاد تا من را زمين بزنند، در حالي كه  ادعايي نداشتم و زمين خورده خدايي هستم (با خنده).


 البته اين نكته را بگويم كه درويش زاده رئيس فدراسيون ژيمناستيك در تاريخ 14/10 نامه من را كن لم‌يكن اعلام كرده در حالي كه طبق مقررات خود كميته در فاصله يك ماه به انتخابات نبايد هيچ تغييري در اسم اعضاي مجمع ايجاد مي‌شد.


  غير از علي‌آبادي فرد ديگري هم عليه شما تحركاتي داشت؟
فكر مي‌كنم بيشتر از علي‌آبادي اين مهدي قدمي‌بود كه تلاش كرد من نباشم. البته 2 يا 3 نفر ديگري هم عليه من فعال بودند. شنيدم يك نفر گفته بود‌هاشمي‌طبا چون در گذشته يكبار نصرا... سجادي را به من ترجيح داده حالا بايد نگذارم در انتخابات باشد. يا مثلا برخي ديگر كه اتفاقا خودشان هم راي نياوردند برخي مسائل و جناح‌بندي‌هاي سياسي را مطرح كرده بودند.

 

  نكته عجيب قضيه تحركات ناطق نوري عليه شما بود. او در حالي كه به لحاظ مشي سياسي همسوي شما بود اما در زمين علي‌آبادي و قدمي‌بازي كرد، چرا؟
اينكه ناطق نوري با من نبود را درست مي‌گوييد اما مطمئنم كه او بدون مطالعه آيين نامه كميته را عليه من امضا كرد.


  اما او رئيس كميته 5 نفره تعيين صلاحيت‌ها هم بود و در آنجا نيز عليه شما راي داد.
نمي‌دانم چه بين آنها گذشت اما ناطق نوري اصلا به تاريخ نامه درويش‌زاده نگاه نكرد. او يك روز غروب به من زنگ زد و گفت نمي‌تواني در انتخابات باشي و من هم گفتم مهم نيست.


  قرار بود مسئله را با كميته بين‌المللي المپيك در ميان بگذاريد. اين كار را كرديد؟
بله من به IOC نامه نوشتم و آنها هم جوابم را دادند اما مشكل اينجا بود كه پاسخ نامه من به كميته ملي المپيك ارسال شد و به دستم نرسيد. نكته جالب اينكه آقاي شكري مسئول كميته حقوقي كميته در شبكه ورزش مي‌گفت مكاتبات ما با كميته بين‌المللي المپيك محرمانه است در حالي كه مكاتبه با بيگانگان بايد كاملا رسمي‌و شفاف باشد و در غير اين صورت مسئله مي‌رود در قالب جاسوسي و برخي مسائل ديگر. متاسفانه آقايان اصلا نمي‌دانند چه مي‌گويند.


 بسياري در جامعه ورزش معتقدند حذف‌هاشمي‌طبا از ورزش گرفتن يك فرصت از اين بخش بود. خودتان هم قبول داريد؟
قضاوت در اين خصوص را بهتر است ديگران بكنند.


  با حضور كيومرث‌هاشمي‌در راس كميته اميدواريد قدري اوضاع اين كميته به نسبت 4 سال گذشته بهبود يابد؟
نمي‌توانم بگويم روندي ايده‌ال در سيستم حاكم خواهد شد اما مطمئنم امور قدري اصلاح خواهدشد.


  تنش بسيار زياد بين كميته ملي المپيك و وزارت ورزش در دوره جديد از بين خواهد رفت؟
واقعا نمي‌دانم در جريان اجرا چقدر تنش‌ها كم بشود. كيومرث‌هاشمي‌تا الان كه در بدنه وزارت بوده هيچ مشكلي با مسئولان كلان وزارت ورزش نداشته اما اصلا معلوم نيست وقتي او از اين بدنه جدا شود باز هم همان شرايط گذشته بر روابطش با گودرزي حاكم باشد. اينكه فكر كنيم كميته تسليم وزارت ورزش باشد اصلا امكان ندارد چون افرادي كه در تشكيلات كميته هستند هم براي خود جايگاهي دارند و گوش به فرمان وزارت نخواهند بود اما اميدوارم قدري روابط بهتر از گذشته شود.


بعد از عدم راهيابي‌تان به تشكيلات كميته به تشكيلات وزارت ورزش نمي‌رويد؟
كمك بخواهند كمك مي‌كنم اما به هيچ وجه پستي در دولت و وزارت ورزش نمي‌پذيرم.
اخبار ورزشی - قانون

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.